STG10 Cu (10) Süspansiyon Toz Gübre

% 100 Doğal Bitki Besleme ve Bakım Bir arada

Patojenlere karşı esas toksik madde olan bakır iyonlarını içeren ve asit karakterli bakırın pH’nı nötürleştirerek, fitotoksik etkiyi gidermek amacıyla sönmüş kireçten yararlanılan, farklı silisli killer ile harmanlanmış, bordo bulamacı özlü gübre ve korumaya yardımcı toz süspansiyondur. Sonbaharda hasattan sonra ve ilkbaharda çiçek gözleri uyanmadan önceki süreçte uygulandığında, fungal ve bakteriyel potansiyel hastalıklara karşı korumaya yardımcı olur.

Çiçeklenmeyi birkaç gün geciktirdiğinden dolayı olumsuz hava koşullarına ve don riskine karşı ağaçların dayanıklılığını arttırdığı bilinmektedir. STG10 elmada karaleke, şeftalide yaprak kıvırcıklığı, zeytinde halkalı leke, kayısı ve sert çekirdekli meyvelerde yaprak delen, domateste mildiyö, bağlarda mildiyö ve ölü kol gibi hastalıkları önlediği deneyimlenmiştir.

Sert ve yumuşak çekirdekli meyve ağaçlarında ve zeytinde toprak kaynaklı patojenlerin sebep olduğu Armillaria kök çürüklüğü, Rosalinia kök çürüklüğü ve Verticilium hastalığına karşı köklere de uygulanabilir.

Garanti edilen içerik(%w/w)

  • Toplam Bakır (Cu) 10
    • Suda çözünür Bakır (Cu) 10
  • Çözünmüş kireç (Ca(OH)2   5
  • Silisli kil mineralleri 60