Ferturo Sup Organik Taban Gübresi ve Toprak Düzenleyiciler 

Organik madde oranı, dünyanın ilk oluşumunda %13 lerde iken,  günümüzde artık birçok yerde %2 lere kadar düşmüş durumdadır.  Diamix organik taban gübresi kullandığınızda, o dönem ekilen bitkilere besin olurken, bir yandan da toprağı düzenler, canlılığını artırır. Her sene, bir önceki seneye göre verimi ve bereketi artar.

Ferturo Sup Organik Taban Gübresi minimum %60 organiklik oranına sahiptir. %100 doğaldır. Kil mineralleri, leonardit gibi erken evre kömür mineralleri, hayvansal ve bitkisel atıklardan, uzun süren ar-ge ve saha çalışmaları ile ulaşılan ideal oranlarda karışımı ile oluşturulmuştur.

Kullanılacak toprağın sertlik ve asidik (Ph) derecesinin yüksek veya düşük olmasına göre iki çeşidimiz var. Ayrıca toprağınızın analizine göre (90cm, 180cm ve 270 cmden alınan örneklerle yaptırılmasını öneriyoruz) özel üretim yapıyoruz. Toprağın Ph derecesi, bitkinin gübre içindeki elementleri ne zaman ve nasıl alacağının temel koşullarından biridir.

 

Yüksek verim için, 60 kg/dönüm kullanılmasını öneriyoruz.

Kimyasal, zehirli ve toprağı çoraklaştıran dolgu malzemeler içeren diğer gübreleri defaten kullanmak yerine, yeterli miktar 40 kg/dönüm dür.

TEK SEFER ve TEK TİP kullanır, daha iyi netice alırsınız.

 

Taban gübreleme toplam bütçenize %50 ye varan tasarruf sağlar.