Ferturo Clay Organik Tarım Kili

Her alanda olduğu gibi tarımda da bilim esas. Sağlık ve doğanın korunmasından kesinlikle ödün vermeden, yeni teknolojilerle geliştirdiğimiz tarım koruyucular ve tarım takviyeleri çiftçinin vazgeçemeyeceği ürünlerimiz. Teknolojisi yeni, fakat kullandığımız ana hammaddeler, doğanın bahşettiği, çok uzun süreçlerde oluşmuş  mucizevi materyaller. Sadece tarımda değil, hayvancılık, tıp ve kozmetikte de etkin kullanılmaya başladı.

Ferturo Clay tarım kili ile, bağa, bahçeye, bostana ve tarlaya gitme sayısını azaltıyoruz. Maksada göre iki, üç veya dört seferde toplam bakım tamamlanıyor. Bir yağmurla hemen yıkanıp gitmiyor, etkisi aylarca sürüyor. %100 organik. Hiçbir zararlı madde içermiyor. O senenin hasadını kurtarmakla yetinmiyor, ağaçlarda bir sonraki senenin hasadının daha iyi olmasının altyapısını hazırlıyor.

Ferturo Clay tarım kilimizin  faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  1. Hava şartlarından korur. Güneş hasarlarından, sıcak stresinden, su stresinden korur. Soğuk, don, kırağı, çiğe karşı kalkan olur.  Geç ilkbahar, erken sonbahar yanılsamalarına kanmaz.
  2. Hastalıklara karşı korur.  Bakteriyel, mantar ve virüs yolu ile geçen hastalıklara karşı korur. Kök boğazı hastalıklarına karşı bariyer görevi yapar.
  3. Konukçulara hiç konuksever davranmıyoruz. Kamuflajlarını önlüyoruz, çiftleşme yapamıyorlar,  larva bırakamıyorlar, emdi yapamıyorlar, su içemiyorlar. Çözüm ortamı terk ediyorlar, zararlarından kurtuluyoruz.
  4. KALİTE VE VERİMİ BİRLİKTE ARTIRIYORUZ.